Sklepy internetowe i stacjonarne szykują się do… świąt!

Do czasu gwiazdkowego szaleństwa zakupowego zostało już niewiele. Sklepy internetowe aktywnie promują się, przypominają klientom i liczą na większe zyski ze sprzedaży bożonarodzeniowej.

Choć do świąt Bożego Narodzenia, które zawsze stanowią dla sprzedawców, firm i samego państwowego budżetu duży zastrzyk gotówki, zostały jeszcze ponad 2 miesiące – sklepy internetowe już przeglądają własną ofertę i prowadzą kampanię reklamową, która przypomnieć ma o nich wiernym i nowym klientom. Dla handlu święta to czas prawdziwych żniw, które można albo wygrać, zyskując nawet kilkukrotność standardowego miesięcznego obrotu, albo sromotnie przegrać – gdy sklep nie zadba o reklamę i przyciągnięcie ku sobie uwagi klientów.

Internetowi giganci nie będą mieli takiego problemu z reklamą, jak małe sklepy, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sprzedażą przez internet. I to właśnie one już zaczęły przygotowania do świat: przegląd magazynów, wprowadzenie nowej oferty, reklama w wyszukiwarkach i na tematycznych portalach, ogłoszenia w sieci, oferta specjalna na gwiazdkę i to co najważniejsze: przyciąganie uwagi klientów na wszelkie możliwe sposoby.

Kompleksowe działania reklamowe w internecie znacznie różnią się od tych, które prowadzą sklepy stacjonarne, a sama promocja nowego sklepu trwa zwykle dłużej niż stacjonarnego, dlatego tym bardziej warto się do tego odpowiednio przygotować. Bez specjalisty od marketingu, pozycjonowania i budowania dobrego wizerunku sklepu internetowego – z pewnością się nie obejdzie!