Tunezja tania jak nigdy dotąd

W miesiąc po jaśminowej rewolucji w Tunezji, biura podróży przechodzą do ataku. Tak kuszącej oferty nie było dawno. Tunezja w all inclusive dostępna jest już za pół ceny.

Północna Afryka to rejon, który przez polskich turystów ukochany jest najbardziej. Co roku tysiące turystów obierają właśnie ten kierunek. Dlatego ogromnym ciosem i dla nich, i dla samych touroperatorów były problemy, w obliczu których stanęły Tunezja i Egipt. Biura podróży musiały wstrzymać wyjazdy do Afryki. O ile w Egipcie jeszcze sytuacja nie jest do końca opanowana, tak Tunezja przygotowuje się już do przyjęcia gości.

Chcąc przyciągnąć wczasowiczów, swoje plaże reklamuje jako „miejsce, gdzie trzeba teraz być”. Takie hasło promuje Tunezję we Francji. Jednak nie tylko Francuzi się na nie złapią. Polskie biura podróży od marca wznowią loty do największych kurortów tunezyjskich. Dodatkowo za połowę ceny. Wczasy w Tunezji w czterogwiazdkowym hotelu można wykupić już nawet za 800 zł od osoby. Póki co taką promocję biura przewidują na marcowe wyjazdy. Prawdopodobnie Tunezja tańsza będzie także w wakacje.

Taki ruch biur podróży to efekt tego, że sytuacja w Tunezji jest już opanowana. O bezpieczeństwie polskich turystów w tamtejszych kurortach mówi też Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które w stosunku do Egiptu nie jest jeszcze tak optymistyczne.