Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Uważaj na reklamy banków. Dziś nie ma nic za darmo!

Oferty banków, które proponują darmowe konta, a ostatnio płacą za otwieranie ich u siebie, są zwykłą bzdurą? Oczywiście! Prezentowane zalety skrzętnie ukrywają inne koszty prowadzenia rachunku.

Konto, którego prowadzenie jest zupełnie bezpłatne, darmowe wypłaty z bankomatów, brak prowizji od transakcji i wiele innych udogodnień ma sprawiać, że klienci będą chcieli korzystać z usług danej placówki finansowej. Jednak kierując się reklamami i zakładając konta w bankach, które najlepiej zadbały o dobrą promocję, nie mamy większych szans na prawdziwy zysk.

Bank płaci za założenie konta? Tak, ale najprawdopodobniej reklama nie wspomnia o wysokich prowizjach i innych opłatach związanych z rachunkiem. To one spowodują, że dochód banku będzie wyższy, a my zawiedziemy się, zmuszeni do dodatkowych, ukrytych opłat.

Za każdym razem twórcy spotów reklamowych skupiają się na wyeksponowaniu zalet banku, które będą na tyle atrakcyjne, że odwrócą uwagę potencjalnych klientów od innych kwestii. Widz chętniej wybierze daną placówkę, skupiając się na informacjach, które tak naprawdę chcemy usłyszeć. Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim, pamiętajmy, że żaden bank nie proponuje nic za darmo, a niższe koszty jednych usług skutkują wyższymi cenami innych. Jeśli zachwyci nas reklama, to nie powód do zakładania konta.

To dopiero początek zagłębiania się w szczegóły oferty instytucji.