W Google+ są już gry

Do Google+ wprowadzono gry! Co ważne, nie są one denerwującymi aplikacjami, które wyświetlają się samoistnie, gdy korzystamy z usługi Google. Można je włączyć kiedy szukamy rozrywki.

Wprowadzenie gier go Google+ było już zapowiadane, więc nie jest żadnym zaskoczeniem. Tym bardziej, że coraz więcej serwisów decyduje się na taki krok. Dzięki temu, łatwiej dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Poza tym, portal społecznościowy staje się w ten sposób bardziej funkcjonalny, bo daje więcej opcji rozrywki. Żeby skorzystać z gier, trzeba wejść w odpowiednią zakładkę.

To powoduje, że nie przeszkadzają one w zwykłym użytkowaniu Google+. Wchodząc w gry, możemy przeglądać propozycje gier, zaproszenia, ale też sprawdzić, jak radzili sobie w rozgrywkach inni użytkownicy.

Jako że informacje dotyczące gier docierają wyłącznie do tych osób, które tego chcą, Google+ jest tak komfortowy w użytkowaniu. Nie zajmuje zbędnie czasu, nie odwraca uwagi od tego, co aktualnie robimy. Na początku pojawiło się 16 gier. Wśród nich wymieniamy, m.in. Sudoku, Crime City, Bubble Island. 15 z nich to te typu Flash, a 1 HTML5.

Dodatkowo, Google+ zamierza dodawać kolejne opcje, które mogłyby zainteresować użytkowników. Serwisowi zależy na wyjątkowo wysokiej jakości gier. Należy przy tym dodać, że Google+ zamierza domagać się od deweloperów prowizji, najprawdopodobniej w wysokości 5%.