Zakupy „świąteczne” przez internet wciąż trwają!

Chociaż Boże Narodzenie 2011 przeszło już do historii, świąteczne zakupy w sieci trwają. W tym roku dokonała ich rekordowa liczba osób. Co więcej, 1. raz do sprzedaży wystawiono tak dużo produktów.

Styczniowy wzrost liczby wystawianych na aukcje towarów może być powodowany kilkoma czynnikami. Przede wszystkim, sklepy organizują wyprzedaże zalegających produktów, których nie udało się sprzedać w okresie przedświątecznym. Natomiast indywidualni sprzedawcy wielokrotnie chcą pozbyć się gwiazdkowych prezentów, które im się nie spodobały.

W zeszłym roku przed świętami sprzedano ok. 45,5 mln artykułów, natomiast w styczniu aż 46,7 mln. Oba te wyniki były wyższe niż sprzedaż z każdego innego miesiąca. Zważywszy na wzrost liczby zakupów przed ostatnimi świętami, także w styczniu 2012 r. ilość nabytych towarów będzie zawrotna.

Tegoroczny okres bożonarodzeniowy okazał się rekordowy w historii polskiego handlu online. Przeszło 65% użytkowników sieci zadeklarowało, że przynajmniej części świątecznych zakupów dokona w internecie. Okazało się, że nawet kryzys nie spowodował spadku ilości dóbr nabywanych w sklepach internetowych.

Według przewidywań opartych na ubiegłorocznych statystykach, w pierwszym miesiącu bieżącego roku możemy spodziewać się zwiększonej aktywności sprzedawców oferujących sprzęt komputerowy, turystyczny, sportowy, artykuły kolekcjonerskie oraz motoryzacyjne.