Emmy 2011 – HBO zgarnia pulę?

Nagrody Emmy 2011 już rozdane! W tym roku zachwyciły produkcje pojawiające się na antenie stacji HBO. Aż 19 spośród nich zostało nagrodzonych nagrodą uznawaną za telewizyjnego Oscara.

W tym roku niekwestionowanym zwycięzcą okazał się serial „Zakazane imperium”, który zdobył aż 8 statuetek Emmy. Kolejnych 5 nagród przyznano serialowi „Mildred Pierce”. 2 statuetki trafiły w ręce twórców serialu „Gry o tron”. Nagrody trafiły również do serialu komediowego „Modern Family”, serialu dramatycznego „Mad Men”, miniserial „Downtown Abbey”, reality show „The Amazing Race” oraz w kategorii pozostałych „The Daily Show With Jon Stewart”.

Warto przy tym zaznaczyć, że serial „Mad Men” został nagrodzony już czwarty raz z rzędu!

Wyróżnienia aktorskie trafiły, m.in. do Kate Winslet za pierwszoplanową rolę w serialu „Mildred Pierce” oraz Melissy McCarthy za główną rolę w serialu komediowym „Mike i Molly”. Statuetkę za główną rolę męską w serialu lub filmie TV zdobył Barry Pepper za rolę w „The Kennedys”. W serialu komediowym została doceniona pierwszoplanowa rola Jima Parsonsa w produkcji „Teoria wielkiego podrywu”.

Za główną rolę w serialu dramatycznym nagrodę otrzymała Julianna Margulies („Żona idealna”), natomiast za rolę męską został wyróżniony Kyle Chandler („Friday Night Lights”). Inną nagrodzoną produkcją było „Justified”, które zdobyło nagrodę w kategorii drugoplanowej roli żeńskiej w serialu dramatycznym. Statuetką Emmy została uhonorowana Margo Martindale.