Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Firmy, w których chcieliby pracować Polacy

Każdy z nas chce mieć dobrą pracę. Firma Antal International stworzyła listę przedsiębiorstw, w których pragnie być zatrudnionych szczególnie wiele osób. Czym takim wyróżniają się ci pracodawcy?

Wymagania odnośnie zatrudnienia w konkretnych firmach dotyczą głównie specjalistów z danych dziedzin, ale też menedżerów, kierowników. Zestawienie najbardziej pożądanych pracodawców sporządzone przez firmę Antal International jednoznacznie wskazuje na to, że pracownicy wyższego szczebla najbardziej chcieliby pracować dla międzynarodowych korporacji. Zazwyczaj wiąże się to z wyższymi zarobkami, możliwością bezustannego rozwoju zawodowego, ciekawszą pracą, ale i lepszymi referencjami w razie zwolnienia i ponownego szukania zatrudnienia.

Najczęściej są to firmy, których działanie jest związane z najnowszymi technologami, z informatyką. Nie jest zaskoczeniem, że pierwsze miejsce na liście pożądanych pracodawców zajmuje serwis Google.

Najważniejsza marka online zapewnia świetne warunki zatrudnienia, gwarantuje wiele wyzwań w pracy, a do tego cieszy się niezwykłą renomą. Potęga, jaką jest Microsoft znajduje się natomiast na 3. miejscu listy. W branży telekomunikacyjnej należy też podkreślić 4. miejsce marki IBM. Natomiast 2. pozycję zajmuje PricewaterhouseCoopers, jedna z największych na świecie firm specjalizujących się w szeroko pojętym doradztwie. W pierwszej dziesiątce znajdują się również korporacje takie, jak motoryzacyjna marka Volvo, przemysłowa marka 3M, a w branży finansowej BRE Bank.