Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Gdzie wysłać dziecko na ferie zimowe?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Czy zastanawiałeś się już, gdzie w tym roku spędzi je Twoje dziecko? Propozycji jest całe mnóstwo, warto więc dobrze je przemyśleć.

Przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim upodobaniami dziecka – w końcu to ono ma się dobrze bawić w czasie ferii.

Do najbardziej popularnych form wypoczynku należą zdecydowanie kolonie i obozy młodzieżowe. Ich tematyka jest na tyle zróżnicowana, że z pewnością uda Ci się znaleźć ofertę, która przypadnie do gustu Twojemu dziecku. Zależnie od zasobności Twojego portfela, możesz zdecydować się na obóz zagraniczny lub krajowy.

Pamiętaj jednak, że ferie spędzone w kraju, a nawet we własnym mieście wcale nie muszą być nudne. Wszystko zależy od tego, jakie zajęcia zaproponujesz swojemu dziecku. Warto postawić na przykład na aktywny wypoczynek. Jazda na sankach, łyżwach lub nartach to wspaniała rozrywka, a jednocześnie sposób na poprawę kondycji i wzmocnienie odporności Twojego malucha.

Sporym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się też warsztaty tematyczne, na przykład plastyczne lub muzyczne. W czasie ferii organizuje je niemal każdy dom kultury, warto więc zapoznać się z jego ofertą. Warto zdawać sobie sprawę, że jeśli dziecko nie będzie nudzić się w czasie ferii z pewnością zaliczy je do udanych, nawet jeśli przez całe dwa tygodnie nie wyjedzie z miasta.