Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Jakiej muzyki słucha młodzież?

Muzyka od zawsze stanowiła istotny aspekt życia nastolatków. Mimo upływu lat bardzo niewiele zmienia się w tej kwestii. Młodzież wciąż chętnie słucha muzyki, zmieniają się tylko jej style.

W dzisiejszych czasach młodzież ceni sobie ciężką muzykę – punk, trash metal czy glam rock. Wielu młodych ludzi twierdzi, że słuchając tych gatunków muzyki, zrzucają z siebie cały stres i codzienne problemy.

Nastolatkowie w muzyce poszukują też sposobu na dobrą zabawę. Na dyskotekach króluje doubstep, dancehall i house. To gatunki, w których melodia przeważa nad tekstem. Dobry bit wystarczy, by zainteresować młodych ludzi, nawet jeśli sama piosenka nie niesie za sobą żadnego głębszego przekazu.

Młodzi ludzie, którzy oczekują od muzyki czegoś więcej, chętnie sięgają po płyty z muzyką reggae. Jej przekaz jest bardzo pozytywny i dobrze nastraja do życia. To bardzo dobra alternatywa dla muzyki emo, która swego czasu cieszyła się sporą popularnością wśród młodych ludzi, mimo iż skupiała się wyłącznie na negatywnych stronach życia. Młodzież często gustuje też w alternatywnych, niszowych gatunkach muzyki. Młodzi ludzie chętnie słuchają mało znanych utworów zespołów, które zaistniały dzięki kilku piosenkom umieszczonym  w sieci albo jednym, dobrym koncercie na festiwalu muzycznym.