Jose Mourinho – geniusz czy skrajny skandalista?

Jose Mourinho to jeden z najbardziej znanych trenerów piłkarskich ostatnich lat. Choć jest genialnym selekcjonerem i prowadzi drużyny do zwycięstw, to jednak jego zachowanie bywa skandaliczne.

Trener Realu Madryt może pochwalić się wieloma osiągnięciami na polu piłki nożnej. Udawało mu się świetnie prowadzić Chelsea Londyn, sprawdził się tez w Interze Mediolan. Dzięki swojej wnikliwości, ale też wieloletniemu doświadczeniu, zarówno w roli zawodnika, jak i szkoleniowca, Mourinho potrafi idealnie dobierać skład swojej drużyny. Nie zawsze zachęca zawodników do ataku.

Umie też wspaniale ustawić defensywę. Pokazał to np. podczas meczu Realu Madryt z FC Barceloną o Puchar Króla. Zmysł taktyczny, ale też niekonwencjonalne metody motywowania zawodników sprawiają, że osiąga on wyniki, o jakich inni mogą marzyć. Nic dziwnego, że utrzymuje się w czołówce najlepszych trenerów świata.

Jednocześnie, Jose Mourinho jest człowiekiem niepotrafiącym utrzymać nerwów na wodzy. Zdarzało się, że sam wychodził z meczu, a nawet był wyprowadzany. Jego emocjonalnośc objawia się nawet atakami na inne osoby. Krzyki, wymachiwanie rękami to tylko najdelikatniejsza forma wyrażania jego myśli. Ostatnio nawet , podczas rozgrywek o Superpuchar Hiszpanii nie udało mu się powstrzymać przed skandalicznym zachowaniem.

Nielepiej zachował się kilka miesięcy temu, gdy po meczu z FC Barceloną o Puchar Króla, został aresztowany za swoje wybryki będące efektem jego porywczej natury. Wcześniej zdarzało mu się też być aresztowanym np. dlatego, że odmówił poddania swojego psa kwarantannie!