Justyna Kowalczyk na fali zwycięstw

Justyna Kowalczyk rośnie w siłę! Najpierw wygrała Tour de Ski, a teraz prezentuje swoją świetną formę w kolejnych zawodach Pucharu Świata.

Po raz pierwszy w karierze wygrała konkurencje rozgrywane dwa dni z rzędu! Justyna Kowalczyk może wreszcie dążyć do zwycięstwa w ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata.

Regularnie zmniejsza różnicę punktową, jaka dzieli ją od liderki, Norweżki Marit Bjoergen. Wszystko to, dzięki ostatniej fali zwycięstw naszej rodaczki. Polka zwyciężyła w prestiżowym turnieju Tour de Ski, a po jego zakończeniu wcale nie przestała wygrywać – obecnie szturmuje podium zawodów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata.

Podczas weekendowych zawodów w estońskim Otepaeae Justyna wygrała dwukrotnie – była najlepsza zarówno w biegu na 10 km, jak i w sprincie. Nawet Norwegowie wreszcie przyznają, że Kowalczyk jest teraz silniejsza od ich rodaczki. Media zdążyły już ochrzcić Justynę Kowalczyk „polską maszyną do wygrywania”. Miejmy nadzieję, że świetna kondycja utrzyma się do samego końca sezonu. Przed biegaczkami jeszcze 15 startów, w Justynie brakuje jedynie 62 punktów do pokonania Norweżki. Kowalczyk z pewnością może pretendować do przejęcia zimowej korony od Adama Małysza.

Teraz to właśnie ona w weekendy ściąga przed telewizory miliony Polaków. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie polska biegaczka otrzymała nagrodę dla najlepszego sportowca przyznawaną podczas corocznego Balu Mistrzów Sportu.