Kamil Stoch – Polska nadzieja w skokach narciarskich

To 1. sezon narciarski, w którym zabraknie skoków Adama Małysza. Możemy za to już teraz przygotowywać się do oklaskiwania nowego, polskiego orła – Kamil Stoch radzi sobie na skoczni coraz lepiej!

Dotychczas młody, polski skoczek był znany głównie jako cień mistrza. Nie był w stanie dorównać Adamowi Małyszowi, choć kilkukrotnie pokazywał, że jest już gotowy do walki z najlepszymi. Obecnie ma na koncie już 3 zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata i jest głodny kolejnych sukcesów.

Jak pokazał w trwającym od miesiąca, nowym sezonie, jego forma jest całkiem wysoka. Kamil Stoch z pewnością może nas zaskoczyć jak nie w tym, to w najbliższym roku. Jak przystało na lidera polskiej reprezentacji w skokach narciarskich, zawodnik już na pierwszych tegorocznych zawodach w Kuusamo uplasował się na wysokiej, czwartej pozycji.

Specjaliści podkreślają, że Stocha należy doceniać za to, że potrafi dobrze skakać nawet mimo tego, iż nie jest w wysokiej formie. Nie zmienia to faktu, że stać go na dalekie loty i może jeszcze niejeden raz zadziwić w najmniej oczekiwanym momencie. Sam trener i osoby z najbliższego otoczenia młodego sportowca przyznają, że dobre wyniki to nie tylko zasługa wytrenowanej formy, ale również odpowiedniego nastawienia psychicznego.

Jako, że Kamil Stoch wyraźnie wydoroślał i dojrzał do roli lidera polskich skoczków, sądzimy, że jego wielka forma to jedynie kwestia czasu.

Warto śledzić jego poczynania na skoczni, by przekonać się o tym, że Adam Małysz był nie tylko wielokrotnym mistrzem, ale stał się także autorytetem do naśladowania.