Kubica wróci na tor Formuły 1?

Fani Formuły 1 ze zniecierpliwieniem czekają na powrót Kubicy. Po poważnym wypadku Polak wciąż przechodzi rehabilitację. Czy uda mu się wrócić do pełni sił i ponownie usiąść za kierownicą bolidu?

Zdania w tej kwestii są podzielone. Ekspert BBC Andrew Benson uważa, że byłoby to prawdziwym cudem, jeśli Kubica wróci do F1. Mimo tego, że zainteresowanie Polakiem wykazuje stajnia Ferrari, Benson przypomina, że po sezonie wolnymi kierowcami, niezwiązanymi żadnymi kontraktami, będą również Lewis Hamilton i Mark Webber.

Sam Kubica doznał niedawno kolejnej kontuzji – złamał kość piszczelową. Choć jego lekarze uważają, że nie jest to poważnym problemem, to jednak może mieć wpływ na spowolnienie rehabilitacji.

Według Bensona, gdyby Robert wrócił do zawodów, byłoby to niesamowitą historią. Innego zdania jest włoski dziennikarz pracujący dla La Gazzetta dello Sport – Pino Allievi. Według niego, Ferrari czeka na Roberta Kubicę i gdy tylko Polak będzie gotowy, stajnia znajdzie dla niego miejsce w swoim bolidzie. Sam Robert ma nadzieję, że do czerwca uda mu się wznowić pełne treningi. Obecnie siada już za kierownicą i stara się przyzwyczajać do nowej jakości jazdy.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że Polakowi z pewnością będzie trudniej, ponieważ jego ręka wciąż jeszcze nie jest w pełni sprawna, nadal regenerują się nerwy odpowiedzialne za prawidłowe operowanie dłonią. Wkrótce nasz kierowca spróbuje też stawać, a później chodzić na niedawno operowanej nodze.