Nergal wciąż na celowniku katolików i przeciwników jego udziału w „The Voice of Poland”

Nergal to jedna z barwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Robiący karierę w kraju i zagranicą – budzi kontrowersje w Polsce. Szczególnie naraża się kościołowi katolickiemu i jego wyznawcom.

O co chodzi tym razem?

Od czasu pokonania ciężkiej choroby, o Nergalu niemal bezustannie jest głośno.

Jego fanów, ale i inne osoby zaskoczył jego udział w programie muzycznym „The Voice of Poland”, w którym jest jednym z jurorów. Środowisko katolickie protestuje przeciwko promowaniu człowieka będącego przeciwnikiem tej wiary.

Uważany za satanistę, spotyka się z szeroką krytyką. Z tego powodu do Telewizji Polskiej napływają liczne listy, w których publiczność domaga się usunięcia Nergala z telewizji. Jednak ani TVP ani Rada Etyki Mediów nie zgadzają się z tymi zarzutami. Starają się wytłumaczyć, że telewizja powinna brać pod uwagę różne poglądy, a dopóki Nergal nie przekracza granicy dobrego smaku, nikt nie zamierza wycofywać go z udziału w programie.

Pomimo swoich radykalnych poglądów i sprzeciwu wobec katolicyzmu, w „The Voice of Poland” Adam Darski rzeczywiście nie obnosi się ze swoimi przekonaniami. Skupia się na tym, aby oceniać uczestników i pomagać im w drodze do kariery. Nie zmienia to faktu, że mnóstwo osób żąda tego, by człowiek znany m.in. z tego, że podarł publicznie Biblię nie był pokazywany w publicznej telewizji.

Specjaliści uważają, że jest to słaby chwyt marketingowy, który ma ściągnąć przed odbiorniki TV więcej widzów, lecz jednocześnie godzi w misyjność TVP. Mimo tego, po emisji kilku odcinków „The Voice of Poland” nikt nie zamierza pozbywać się jurora.