OC na stoku narciarskim?

Jeśli regularnie jeździsz na nartach, warto pomyśleć o wykupieniu OC. Będziesz mógł szusować na stokach ze spokojnym sumieniem, nie martwiąc się o stan swoich finansów.

Najwyższy czas, by przestać kojarzyć ubezpieczenie OC wyłącznie z samochodami. Jeżdżąc na nartach czy snowboardzie również możesz wyrządzić spore straty, które będą bardzo dotkliwe dla Twojego portfela. Coraz więcej naszych rodaków ma świadomość swoich praw i domaga się w takich sytuacjach zwrotu kosztów.

Wykupienie OC uchroni Cię przed opłacaniem ich z własnej kieszeni. Na stoku bardzo łatwo jest o sytuację, w której nieświadomie robimy krzywdę innej osobie. Wystarczy wspomnieć chociażby o przypadku, gdy w pełnym pędzie najeżdżamy na innego narciarza czy snowboardzistę. W efekcie drugi uczestnik zajścia może odnieść uszczerbek na zdrowiu czy stratę majątkową.

Ubezpieczenie OC pokryje związane z tym koszty. Konkretne zasady ubezpieczenia, jego zakres oraz wysokość zależą od oferty ubezpieczyciela, z którego usług korzystamy. Zanim więc oddasz się zimowemu szaleństwu, warto zapoznać się z ofertą popularnych towarzystw ubezpieczeniowych.

To szczególnie ważne, jeśli planujesz wypoczynek zagranicą, gdzie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej narciarzy i dochodzenie swoich praw przez ofiary wypadków na stoku są coraz popularniejsze.