Od września łatwiej założysz biuro turystyczne!

W zabieganych czasach ludzie coraz częściej wybierają urlop zagraniczny. Teraz łatwiej będzie można na tym zarobić zakładając biuro turystyczne bez zbędnych formalności. Zmiany w ustawie.

Już od 17 września wszystkie osoby, którym kiedyś marzyło się założenie biura turystycznego, ale nie mieli ku temu możliwości – ze względu na zawiłe wymogi ustawodawcy, mogą odetchnąć z ulgą i zacząć realizować swoje marzenia! To właśnie tego dnia w życie wchodzi prawo, które pozwala założyć biuro pośrednictwa turystycznego każdemu obywatelowi – bez względu na to, czy ma w tym kierunku specjalne kwalifikacje, czy też nie.

Jeszcze do niedawna, aby móc otworzyć takie biuro dla podróżujących w różne rejony świata należało mieć kwalifikacje potwierdzone wykształceniem w tym kierunku, doświadczenie lub zatrudniać w firmie osoby, które posiadają odpowiednie wykształcenie. Teraz więc biuro turystyczne założy zarówno pasjonat wycieczek, bez kwalifikacji jak i przedsiębiorca, który wcześniej prowadził sklep z mięsem. Nie zawsze obowiązkowe będzie też zabezpieczenie finansowe, które do tej pory musiało posiadać biuro podróży, by na wszelki wypadek móc chronić swojego klienta.

Czego możemy się obawiać? Profesjonalne biura podróży już teraz ostrzegają, że rynek zalać może duża ilość oszustów, lub osób które mają naprawdę niewielkie pojęcie o realiach tego biznesu – i które w przyszłości szkodzić mogą swoim klientom.