Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Piękne rzęsy i brwi na lato – jak to zrobić?

Lato to najlepsza pora roku, jednak nasze ciało wymaga wtedy wzmożonej pielęgnacji. Nie tylko przesuszające się włosy, ale też rzęsy i brwi domagają się opieki, by mogły wyglądać pięknie i zdrowo.

Zwykle koncentrujemy się tylko na pielęgancji cery i wklepujemy krem do twarzy. Zapominamy o wielu kwestaich. Tymczasem dla wielu kobiet zmorą są często wypadające rzęsy. Jest to spowodowane ich słabością, wysuszeniem, a czasem brakiem witamin. Jak wzmocnić te małe włoski, jednocześnie nadając im atrakcyjnego wyglądu?

Bardzo ważne jest używanie odżywek. Dostępne są one w aplikatorach podobnych do klasycznej maskary i mają konsystencję żelu, który nakłada się szczoteczką na rzęsy. Zawarte w odżywce białka i witaminy przenikają do struktury włoska i wzmacniają go od środka. Podobne działanie ma olej rycynowy, który w jednakowy sposób nakładamy na rzęsy. Zaleca się też, by mimo wszystko latem zrezygnować z wodoodpornego tuszu. Jest on trudniejszy to zmycia i demakijaż może znacznie osłabiać rzęsy. Jeśli chodzi o dodatkowe wzmocnienie, to warto łykać kapsułki zawierające skrzyp. To suplement diety, który podziała nie tylko na rzęsy, ale i włosy oraz paznokcie.

Brwi również wymagają opieki. Podstawą jest zwykle regulacja. Najlepiej jest w tym celu udać się do wykwalifikowanej kosmetyczki. Nie tylko ładniej je ułoży, ale też zastosuje odpowiednie środki łagodzące podrażnienia. Brwi również warto smarować olejkiem rycynowym, odżywiając je i powodując, że nabiorą zdrowszego wyglądu. Ponadto, brwi należy codziennie czesać. Małe grzebyczki układają je w odpowiednią stronę dodając elegancji, zamiast nieokrzesanego, a przy okazji nieestetycznego ładu.