Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Plany Polaków na majowy weekend

Majowy weekend już tuż-tuż. Jak zwykle, wielu z nas snuje ciekawe plany, by efektywnie wykorzystać ten wolny czas. Co Polacy zamierzają robić w tym roku, by zanadto się nie nudzić przez tyle dni?

W tym roku majowy weekend potrwa 4 dni. To wystarczająco dużo, by zacząć się nudzić, dlatego warto zaplanować jakiś ciekawy wyjazd. Tym bardziej, że pierwsze dni maja często cechują się ciepłą, typowo wiosenną pogodą. Promienie słońca zachęcają więc, by wyjść z domu i spędzić te chwile naprawdę interesująco. W wielu miastach i miasteczkach planowane są huczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niektóre imprezy rozpoczynają się już 1 maja, czyli w Święto Pracy. Organizowane są festyny, przemarsze, pochody. Do długiego weekendu przygotowały się także biura turystyczne.

Dla tych, którzy wolą zorganizowane wyjazdy pełne przygód, ciekawą opcją jest oferta pensjonatów zlokalizowanych nad jeziorami czy w górach. Coraz wyższa temperatura skłania do rozpoczęcia uprawiania sportów na świeżym powietrzu czy wycieczek rowerowych. Możemy, więc spokojnie korzystać z różnorodnych form aktywności.

Miejscowości górskie, kurorty nadmorskie oraz gospodarstwa agroturystyczne nad akwenami i pośród lasów na pewno będą przygotowane na przybycie prawdopodobnie pierwszych tegorocznych gości. Jeśli nie zamierzamy wyjechać, warto przynajmniej wypełnić piknikowy kosz smakołykami i udać się w jakiekolwiek zielone miejsce, by pełnoprawnie rozpocząć wiosenny sezon.