Cinema City w czołówce kinowych operatorów

Filmy 3D zaczynają przynosić kinom wielkie pieniądze. Cinema City – lider w Polsce, Europie Wschodniej i Izraelu zyskał netto o 26,6% więcej niż w ubiegłym roku!

Cinema City zyskała jednak nie tylko dzięki większej sprzedaży droższych biletów na filmy 3D. Rozbudowa sieci opłaciła się firmie znacząco: duża inwestycja w megaplex z 15 ekranami w Bukareszcie i ponad 14 mln euro na inwestycje, które dadzą zyski w przyszłości. To wszystko wysuwa Cinema City do ścisłej czołówki kinowych operatorów.

Koniec półrocza 2010 firma zakończyła z 69 multipleksami, w których łącznie jest 677 ekranów dla widzów, 15 milionami sprzedanych biletów i zwiększonymi przychodami z działalności kinowej (o obłędne 45% więcej!).

Oczywiście sukcesu nie należy przypisywać wyłącznie działaniom Cinema City – Polacy, Europejczycy do kina wybierają się ostatnio coraz chętniej. Porównując dochody innych kinowych przedsiębiorstw – zauważyć można, że do kina w tym roku ruszyło prawie 10% więcej ludzi, niż w analogicznym czasie w roku ubiegłym. Wzrost zainteresowania wielkim ekranem to zasługa nie tyle samych filmów, co oprawy, jaka im towarzyszy: wygodne siedzenia, wielkie ekrany w galeriach lub komfortowych multipleksach, zakąski i nieporównywalne z niczym innym wrażenia dźwiękowe.