Polscy skoczkowie w genialnej formie

Skoki narciarskie dotąd kojarzyły się Polakom głównie z Adamem Małyszem, jednak dzięki ostatnim wydarzeniom na skoczniach – mamy nadzieję na narodziny kolejnych talentów.

Kamil Stoch i inni polscy skoczkowie dali popis! Ostatni konkurs skoków na Wielkiej Krokwi przysporzył Polakom nie lada emocji – najpierw koszmarnie wyglądający upadek Adama Małysza, potem rewelacyjne skoki Kamila Stocha i jego absolutne zwycięstwo w konkursie – to był dzień, na który czekaliśmy od dawna. Mało tego, kolejne dni pokazały, że w polskich skoczkach jest duch zwycięstwa i zaczęli oddawać naprawdę świetne skoki!

Może impulsem do tego było pierwsze tak wielkie zwycięstwo Kamila Stocha, może Stefan Hula i Piotr Żyła poczuli dzięki temu wiatr w nartach – tak czy inaczej dali Polakom powody do dzikiego zadowolenia, które było widać nie tylko po każdym ich skoku, ale również w późniejszym świętowaniu kibiców w lokalnych restauracjach.

Trzeba przyznać, ze do tej pory polskich kibiców napędzał głównie Małysz, który potrafił mieć zaskakujące wzrosty i spadki formy, prowadząc nas od skrajnej radości do ogromnego rozczarowania – teraz jednak okazuje się, że w kadrze skoczków są i inni, których dotąd nie zauważaliśmy lub na których wręcz narzekaliśmy. Całej ekipie należą się zatem gromkie brawa: za długie, zaskakujące skoki, za świetną formę, którą potwierdzają w kolejnych zawodach i za emocje, których wciąż dostarczają nienasyconym kibicom skoków narciarskich.