Powstanie łódzki Disneyland?

Być może już wkrótce w Polsce powstanie Disneyland jak prawdziwy! Izraelczycy i spółka GPI chcą wyłożyć na tę inwestycję blisko 2 mld złotych.

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem izraelskich inwestorów i spółki GPI (zarządca sieci Cinema City), już wkrótce może ruszyć budowa pierwszego Disneylandu na terenie Polski. I choć miasto, w którym miałaby powstać ta wyjątkowa dla dzieci i całych rodzin atrakcja, jeszcze nie zostało ostatecznie wybrane- największe szanse ma Łódź, która nie tylko leży w centrum kraju, ale i ma świetne połączenia drogowe z resztą Polski.

Na budowę kultowego parku rozrywki izraelscy inwestorzy chcą wyłożyć ponad 2 mld złotych. Za tę cenę powstać ma 600 hektarów rozbudowanej infrastruktury zabawkowo-bajkowej, wesołe miasteczko z ogromem atrakcji dla dzieci, karuzele, roller-coastery i wszystko to, co potrafi przenieść dzieci w świat bajkowej zabawy.

Taka inwestycja byłaby strategiczna nie tylko ze względu na rzesze turystów, na których mogłaby wówczas liczyć Polska, ale i miejsca pracy – do obsługi lunaparku i całego Disneylandu będą potrzebne setki osób. Jeśli Łódź, która konkuruje m.in. z Warszawą i Grodziskiem Mazowieckim o tę inwestycję – wygra, można się spodziewać, że przyniesie jej to ogromne wpływy z podatków i zyski z portfeli turystów, którzy w Łodzi zostawią swoje pieniądze.