Sprawdzone metody na noworocznego kaca!

Większość osób nie poprzestaje na wzniesieniu noworocznego toastu i w Sylwestra sięga nie tylko po szampana, ale i inne alkohole. Co zrobić, żeby zapobiec nieprzyjemnym skutkom nocnego picia?

Istnieje szereg sposobów, które minimalizują dolegliwości związane z kacem. Żeby były one rzeczywiście skuteczne, należy o nich pamiętać jeszcze przed sięgnięciem po kieliszek. Przede wszystkim, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że absolutnie nie należy pić alkoholu na pusty żołądek. Dotyczy to trunków wszelkiego typu.

Najlepiej jest od rana dbać o dostarczenie organizmowi energii. Syte śniadanie, obiad, a potem kolacja to podstawa. Dodatkowo, zaleca się zażycie witamin, przede wszystkim wit. C. Dobrze sięgać głównie po preparaty zawierające potas, magnez, wapno.

Przydatne będą również napoje izotoniczne. W trakcie samej zabawy, warto pamiętać o tym, by nie mieszać alkoholi. Jednocześnie, należy jeść pomiędzy drinkami. Najlepsze są tłuste posiłki, które sprawiają, że alkohol jest lepiej wchłaniany i rozkładany. Ponadto, trunki dobrze jest pić na zmianę z wodą i innymi napojami tak, by nie doszło do odwodnienia organizmu.

Nie odmawiajmy sobie również szaleństwa. Taniec pozwoli nam szybciej wyzbyć się procentów z krwi i sprawi, że dłużej pozostaniemy w formie, a następnego dnia lepiej zniesiemy kaca. Jeśli jednak nie uda nam się to, warto skorzystać z kilku porad pomagających w przetrwaniu już istniejącego kaca. Zapewnij sobie dużo cukru, jedz słodycze, pij słodką herbatę.

Także kwaśne napoje złagodzą objawy. Dodatkowo, dobry jest sok pomidorowy, ponieważ uzupełnia niedobory wypłukanego potasu. Idealne będą zupy, tłusty rosół czy kwaśny kapuśniak. Ponadto, uprawiaj sport, który pomoże Ci wrócić do formy.