Szanse Polaków po losowaniu grup na na Euro 2012

Losowanie grup Euro2012 już za nami. Polacy mają sporo szczęścia. Udało się trafić na same najsłabsze zespoły, co daje realną szansę na awans do ćwierćfinałów zbliżających się Mistrzostw Europy.

Lepszych rywali podczas fazy grupowej zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej nie mogliśmy sobie wyobrazić. Choć rzeczywiście są to najsłabsze drużyny w całych rozgrywkach, to jednak optymizmem napawa nas fakt, że mamy spore szanse na ich pokonanie. Dostając się do ćwierćfinałów rozgrywek, uzyskamy szansę na walkę o kolejny awans. Pomimo że jest on mało prawdopodobny, to jednak zawsze warto trzymać kciuki za polskich piłkarzy.

Reprezentacje wybrane do naszej grupy – grupy A to zgodnie z kolejnością czekających nas bojów Grecja, Rosja oraz Czechy. Są one nisko notowane i nie mają większych sukcesów, co działa wyłącznie na naszą korzyść. Dzięki temu, udało się uniknąć starcia w pierwszej fazie z utytułowanymi zespołami.

Niemniej jednak, nie powinniśmy wpadać w przesadną euforię. Sam trener polskiej reprezentacji, Franciszek Smuda przyznaje, że mecze te będą takim samym wyzwaniem, jak wszelkie inne spotkania. Trzeba bowiem pamiętać, że nie możemy podejść do tych meczów zbyt luźno.

Jeśli zawodnicy będą przekonani o swoich umiejętnościach, istnieje ryzyko, że przestaną starać się tak, jak robiliby to grając z poważniejszymi drużynami, a w efekcie zmaleją szanse na wygraną. Tym bardziej, że trzy konkurujące z nami drużyny pojawiały się na podium Euro w latach 2004 i 2008.