Uwaga na nieuczciwe biura podróży!

Uważaj na super okazyjne oferty wyjazdów za granicę za podejrzanie niską cenę! Inaczej marzenia o spokojnym urlopie mogą skończyć się tylko poszarpanymi nerwami.

Wyjazdy za granicę stają się powoli normą, zarówno jeśli chodzi o wyjazdy stricte wakacyjne, jak i te w ciągu roku. Jednak bez względu na to, kiedy wyjeżdżamy, zawsze należy z dystansem podchodzić do super ofert za banalnie niska cenę.

Dlatego właśnie decydując się na taką wycieczkę, trzeba koniecznie bardzo uważnie przeczytać umowę i pytać o wszystko, co budzi nasze wątpliwości. Nie trzeba się przejmować, że umowa jest długa, a za nami tworzy się kolejka.

Mamy prawo do dokładnego zapoznania się z umową i powinniśmy to zrobić, bez względu na to, ile osób dosłownie dyszy nam w kark. To my poniesiemy wszelkie konsekwencje tego, co podpiszemy. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie interesującej nas oferty przez internet i w spokoju, w domu przeczytanie jej warunków.

Biura podróży próbują wszelkimi sposobami sformułować umowę w sposób, który jest dogodny tylko dla nich. Wykazują dużą swobodę w zakresie na przykład zakwaterowania – w niekoniecznie tym hotelu, który sobie wybraliśmy, ale takim który ma wyższy standard. Jedną z zasadniczych kwestii jest to, co rzeczywiście znajduje się w cenie wycieczki i jakich dopłat możemy się spodziewać na miejscu. Warto sprawdzić dokładnie, jak wygląda kwestia posiłków, transportu, ubezpieczenia itd.

Jednym z zapisów, na który trzeba koniecznie zwrócić uwagę w takiej umowie, jest to, na jakich zasadach może nastąpić ewentualne podniesienie ceny wycieczki i do ilu dni przed jej rozpoczęciem. Warto także zrobić mały wywiad na temat biura podróży, z którym chcemy pojechać, być może niektóre opinie zwrócą nam uwagę na jakieś szczegóły, o których do tej pory nie pomyśleliśmy.