Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Zadbane brwi

Wygląd brwi i ich kształt bezpośrednio wpływa na wygląd całej twarzy. Nawet dobrze zrobiony makijaż nie pomoże, gdy nad oczami znajdują się dwa „krzaczory”.

Nie każda kobieta posiada odpowiednie umiejętności i wiedze, żeby wyregulować sobie brwi zgodnie zasadami. Najlepiej wybrać się do kosmetyczki (to nie duży koszt), która te brwi ujarzmi, a potem sama będziesz tylko pilnowała by nie wróciły do stanu sprzed regulacji.

Sztuką jest dobrać, a raczej znaleźć odpowiednią pensetę. Z mojego doświadczenia lepsze są te z szerokimi końcami, które są zaostrzone (wyglądają jak małe gilotynki). Staraj się wyrywać włoski codziennie, najlepiej wieczorem przed spaniem, żeby zaczerwienienia zdążyły się zagoić.

Alternatywą dla pensety jest nitkowanie brwi, które pozwala na usuwanie tych włosków, których nie widać, a nowe pojawiają się znacznie później. Na tych filmikach widać jak to się robi:

Na początku wydaje się to dość skomplikowane, ale szybko nabiera się wprawy.

Aby brwi wyglądały dobrze i nie wypadały smaruj je na noc tłustym kremem lub wazeliną. Jeśli brwi są jasne zastanów się nad henną, która sprawi, że całe oko stanie się wyraziste. Na pewno nie stosuj do depilacji brwi plastrów czy kremów depilacyjnych. Po pierwsze są to środki drażniące, co w połączeniu z delikatna skórą powieki może mieć opłakane skutki, krem może również dostać się do oka. Po drugie po plastrach tak jak na nogach brwi mogą zacząć wrastać, szczególnie tym dziewczynom, które mają grubsze włoski.

The following two tabs change content below.

Majka

Ostatnie wpisy Majka (zobacz wszystkie)