Tani samochód na potrzeby małej rodziny lub studenta

Studenci, zniechęceni miejską komunikacją coraz częściej przestawiają się na własne auto. Oczywiście takie, na jakie pozwala ich kieszeń. Tanie auta dla studenta i małych rodzin.

Standardowy model rodziny 2+3 dawno już odszedł w Polsce do lamusa. Obserwuje się także rosnącą tendencję do zakładania rodzin z jednym dzieckiem, a dwójka to już często zdecydowane maksimum. Taka rodzina nie zawsze może pozwolić sobie na duże, drogie auto, zwłaszcza, że jej potrzeby nie wymagają posiadania niezwykle komfortowych warunków we wnętrzu samochodu. Podobnie na małe, tańsze auta decydują się coraz częściej studenci – to oni, unikając korków w miastach i tłumu w tramwajach coraz chętniej stawiają na małe auta. Co mają do wyboru?

Na rynku tanich samochodów można znaleźć naprawdę sporo propozycji – o ile ma się wystarczającą cierpliwość do tego, by ich szukać. Na pozycję pierwszą wysuwają się oczywiście starsze samochody używane oraz te sprowadzane w okazyjnej cenie zza granicy. Warte uwagi są także takie modele jak bezpieczny Daewoo Lanos, używane Punto, czy uboższa wersja Opla Corsy (bez drogich gadżetów, które na co dzień nie są tak naprawdę potrzebne).

A jeśli nie zamierzamy rocznie przemierzać setek kilometrów, a samochód jest nam potrzebny do codziennych dojazdów do pracy, szkoły czy przedszkola dziecka, można też pokusić się o kilkunastoletniego Peugeota. Grunt to cierpliwość do poszukiwań!