8. biuro podróży padło – Filiz Tour niewypłacalne

Filiz Tour to już ósme biuro podróży, które w tym roku ogłosiło swoją niewypłacalność. Na szczęście nastąpiło to w czasie, kiedy zaledwie 2 turystów, którzy podpisali umowę z biurem, pozostaje za granicą kraju. Teraz w powrocie z Turcji pomoże im Marszałek województwa mazowieckiego.

Stanie się to jednak dopiero wówczas, kiedy biuro podróży oficjalnie złoży wniosek o niewypłacalność. Póki co jednak z właścicielami biura nie ma żadnego kontaktu – nikt nie odbiera telefonów i maile zostają bez odpowiedzi. Jeśli potrwa to dłużej Urząd Marszałkowski sam wyda oświadczenie o niewypłacalności biura, wówczas będzie mógł uruchomić gwarancję ubezpieczeniową, która w sumie wynosi 400 tys. zł. Upadłość Filiz Tour oznacza też, że 1500 opłaconych wcześniej wycieczek nie dojdzie do skutku.

Warszawskie biuro podróży znane było z organizowania wakacji przede wszystkim w Turcji. Poza tym wysyłało swoich klientów do Bułgarii lub Niemiec. Wśród turystów, którzy zapłacili za wyjazd są użytkownicy portalu Groupon, za którego pośrednictwem wykupili wycieczki w Filiz Tour. Nie wiadomo jak będzie wyglądała droga do odzyskania pieniędzy za niezrealizowaną wycieczkę.