Anioły biznesu – jak znaleźć pieniądze na firmę?

Anioły Biznesu to osoby prywatne, fundusze lub spółki, które swoimi pieniędzmi mogą Ci pomóc w otworzeniu dochodowego biznesu! Wystarczy znaleźć swojego anioła i zacząć rozwijać pomysłową firmę!

Istnienie Aniołów Biznesu to lata doświadczeń, tradycji i praktyka, która pozwala im ocenić czy dane przedsięwzięcie ma szanse na sukces i wielkie zyski czy też nie. Idea pomagania kreatywnym, młodym przedsiębiorcom przez tzw. Anioły narodziła się jeszcze przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, która dziś oferuje ludziom biznesu pomoc w postaci unijnych dotacji. To właśnie dzięki funduszom prywatnych inwestorów miały szansę rozwinąć się takie firmy jak Google czy Apple!

Jak działa taka inicjatywa i na czym polega? Wyobraźmy sobie, że masz świetny pomysł na biznes: nowe technologie, pionierska produkcja, świetna usługa, która zmieni rynek. Wszystko wygląda pięknie, ale brak pieniędzy, a nie potrafiący dostrzec perspektyw urzędnicy nie dali Ci dotacji. Wówczas szukasz swojego Anioła Biznesu… to on, jako doświadczony gracz, potrafi szybko ocenić czy Twój biznes to rewelacja i czy chce włożyć w niego środki finansowe. Ile może dać? Zwykle od 50 000 w górę, przy czym tak naprawdę ograniczeń nie ma. Jeśli masz dobry biznesplan, memorandum i plany, to wszystko jest możliwe!

Co z tego będzie miał Anioł? Oczywiście to, co wytarguje, czyli najczęściej udział w zyskach – większościowy lub mniejszościowy, głos decydujący w sprawach handlowo-marketingowych lub pierwszeństwo zakupu firmy, jeśli wystartuje i ruszy z tzw. kopyta. Czy warto? Oczywiście!