Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Fortepianowe „Wieczory Lisztowskie”

Po kilku miesiącach, kończą się „Wieczory Lisztowskie”. Od 26 sierpnia zorganizowano 4 duże recitale fortepianowe, na których pojawiły się setki fanów muzyki klasycznej.

Niezwykłe wydarzenie składające się z 4 koncertów fortepianowych odbywało się raz w miesiącu poczynając od sierpnia i na grudniu kończąc. Wszystkie one miały miejsce o godzinie 18.00 w Sali koncertowej Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Tak ciekawą imprezę kulturalną zorganizowało Muzeum Piastów Śląskich we współpracy z Towarzystwem im. Ferenca Liszta. Pierwszym koncertem, który odbył się 26 sierpnia był występ uczestników Międzynarodowego Mistrzowskiego Kursu Pianistycznego we Wrocławiu.

Miesiąc później, 17 września odbył się koncert, którego gwiazdą była pochodząca z Kazachstanu Sofya Gulyak. Znana szerszej publiczności artystka gra na pianinie i fortepianie. 22 października mieliśmy okazję podziwiać występ laureata V Międzynarodowego Konkursu im. Liszta we Wrocławiu. Natomiast w kolejnym miesiącu, czyli 26 listopada na tej samej Sali zamkowej wystąpił laureat IX Międzynarodowego Konkursu im. Liszta w Utrechcie w 2011 r.

Ostatni koncert, mający miejsce 10 grudnia to występ fortepianisty, Tomasza Kamieniaka. Jest to specyficzny artysta, który lubuje się w mało znanych i rzadko wykonywanych utworach nie tylko Liszta, ale i Chopina oraz innych wielkich kompozytorów żyjących w ich czasach.