Idealne sposoby na smutek po rozstaniu?

Rozstania z partnerami są bolesne. Każdy musi samodzielnie znaleźć sposób na poradzenie sobie ze smutkiem. Warto wiedzieć, że praca i wysiłek fizyczny są jednymi z najlepszych metod pocieszenia!

Aktywność fizyczna i wzmożona praca okazują się być skuteczniejsze niż stereotypowe sposoby takie, jak objadanie się słodyczami, oglądanie romantycznych filmów czy imprezowanie do białego rana i szukanie zapomnienia w ramionach innych osób. Endorfiny, nazywane hormonami szczęścia to substancje, które wytwarzane w naszym organizmie, gwarantują uczucie radości, zadowolenia, błogości.

Wysiłek fizyczny pozwala na produkcję ich znacznie większych ilości, co przekłada się na fakt, iż właśnie ruch pozwala nam na rozładowanie negatywnych emocji, choćby tych nagromadzonych po rozstaniu. Im więcej wytwarza się endorfin, tym większa staje się nasza wytrzymałość, a ogólne zmęczenie zmniejsza się, więc możemy ćwiczyć dłużej niż planowaliśmy.

Warto także wiedzieć, że w czasie ćwiczeń sporemu dotlenieniu ulega nasz mózg. To pozwala nam ochłonąć, racjonalniej myśleć, pozbierać się i szybciej dojść do siebie, ustalając nowe plany do zrealizowania w pojedynkę. Jeśli po rozstaniu obniża się poczucie własnej wartości, sport również może pomóc w jego niwelowaniu. Wystarczy wyznaczać sobie dalsze cele, osiągać je, przełamywać kolejne sportowe bariery. Świadomość poprawiania kondycji, a do tego wspomniane już endorfiny będą powodowały, że nasze samopoczucie bardzo się poprawi.

Dodatkowo, aktywność fizyczna pomoże wypełnić wolny czas, którego mamy aż nadto. Wszystkie momenty, które wcześniej spędzilibyśmy z drugą połówką możemy teraz zamienić na efektywne treningi.