Jest już nowy Internet Explorer

Kolejna wersja popularnej przeglądarki Internet Explorer 9 jest już dostępna. Co nowego przygotowali dla użytkowników twórcy i czy warto porzucić swoją dotychczasową przeglądarkę na rzecz nowej?

Nowa przeglądarka internetowa została przystosowana do rosnących z dnia na dzień parametrów technicznych naszych komputerów. Dzięki Internet Explorer 9 będziemy mogli wykorzystywać je znacznie efektywniej niż dotychczas. Przeglądanie i tworzenie bardziej zaawansowanych stron internetowych nie będzie już problemem, dzięki wykorzystaniu 90% mocy obliczeniowej komputera.

Microsoft zadbał też o wysoką funkcjonalność nowej przeglądarki. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji szereg praktycznych narzędzi, umożliwiających dostosowanie przeglądarki do swoich potrzeb. Na uwagę zasługuje chociażby funkcja przypinania ulubionych stron do paska zadań. Jeśli jakaś witryna szczególnie przypadnie Ci do gustu, wystarczy przeciągnąć jej logo na pasek, gdzie natychmiast zostanie utworzona szybkiego uruchamiania tej strony.

Twórcy IE9 zwracają uwagę na cechy, które wyróżniają tą przeglądarkę na tle innych, dostępnych do tej pory. Nowy Internet Explorer szybciej przetwarza grafikę i tekst, co przekłada się na szybsze wyświetlanie ich na ekranie. Szybciej przebiega także sama instalacja i kolejne uruchomienia programu. W dzisiejszych czasach, kiedy każda sekunda jest tak cenna, cechy te mają szczególnie duże znaczenie dla użytkowników.