Kobieta prowadzi firmę, zasiada w zarządzie – sukcesy polskich kobiet?

Kobieta na odpowiedzialnym stanowisku, w zarządzie i na czele firmy? Tak! Polskie kobiety coraz częściej i wbrew stereotypowym opiniom odnoszą sukces w biznesie.

Choć wiele osób wciąż dzisiaj postrzega kobiety jako płeć słabszą, która nie radzi sobie w kryzysowych sytuacjach, jest zbyt emocjonalna i ma dla ludzi za wiele współczucia – najnowsze statystyki pokazują, że panie świetnie radzą sobie w biznesie – jeśli tylko chcą. I choć ich droga do sukcesu jest trudniejsza, bo muszą na niej łamać stereotypy myślenia mężczyzn i niejednokrotnie wychodzą z siebie, by udowodnić, że są po prostu lepsze – to jednak takie działania wreszcie zaczynają być zauważane.

Kobiety coraz częściej pojawiają się na kierowniczych stanowiskach, a jeśli równolegle z nimi pracuje również ambitny mężczyzna, to jest duet doskonały, o którym mógłby pomarzyć każdy pracodawca. I choć w polskim rządzie panie nadal nie mają siły przebicia i wydawać by się mogło, że nawet parytety tutaj nie pomogą – o tyle w biznesie i gospodarce (nawet tej bardzo specjalistycznej i typowo męskiej) kobiety radzą sobie świetnie!

Emocje potrafią przełożyć na budowanie relacji z kontrahentami, instynkt samozachowawczy na podejmowanie mniej ryzykownych, a przy tym bardziej przemyślanych decyzji, a nauczone „robienia wszystkiego naraz” sprawdzają się w najbardziej ekstremalnych sytuacjach zawodowych.