Kto wygrał w rywalizacji o miano Budowy Roku? Nagroda: Budowlane „Oscary”

Rozdano zaszczytne tytuły „Budowy roku” określane często mianem budowlanych Oscarów. W konkursie rywalizowało aż 49 różnych obiektów. Kto zasłużył na ten zaszczytny tytuł, a komu się nie udało?

Wyróżnionych zostało dziesięć różnych obiektów budowlanych. Wśród nagrodzonych w kategorii budownictwo mieszkaniowe, w której tradycyjnie już była najbardziej zaciekła rywalizacja, znalazł się między innymi kompleks apartamentów wakacyjnych w Międzyzdrojach, wybudowany przez firmę Budimex.  Na kompleks Aquamarina składa się sześć pięciokondygnacyjnych budynków, czyli łącznie 265 mieszkań, wraz z kompleksem rekreacyjnym.

W kategorii budownictwo użyteczności publicznej również trwała zaciekła walka. Ostatecznie nagrodzono w niej trzy budynki znajdujące się w Krakowie: budynek Centrum Biurowe Vinci oraz budynki sądu apelacyjnego i krajowego centrum kształcenia kadr sądów powszechnych i prokuratur. Ich wykonawcy to firmy Remax Construct, ZIS Technika, CB Aluminium System, krakowski Elektromontaż 2 oraz Dyskret, które wybudowały budynek Vinci oraz konsorcjum Zakład Techniczno-Budowlany „Polbau” i Elektromontaż Rzeszów, które wybudowało budynek sądu apelacyjnego.

Za najlepszy obiekt sportowy uznano stadion Cracovii w Krakowie. Nagrodę w kategorii najlepszego budynku przemysłowo-handlowego zdobyło natomiast Centrum Handlowe „Port-Łódź”.