Moda na pracę zdalną, czyli freelancer w akcji!

Kim jest freelancer, który szturmem zdobywa rynek? To osoba, która nie pracuje na etat, ma firmę i „łapie” zlecenia do wykonania od większych i mniejszych firm, korporacji, międzynarodowego biznesu.

Niezależny i zarabiający!

Zapotrzebowanie na pracę zdalną było zawsze. Gorzej natomiast wyglądała możliwość znalezienia takiej formy zatrudnienia, która dawałaby satysfakcję, niezależność, pieniądze i nie wymagała siedzenia na etacie. Od czas, gdy narodził się freelancer i zawód wolnego strzelca, coraz chętniej korzystamy z takiego rodzaju pracy. Młodzi przedsiębiorcy, studenci i absolwenci, osoby w średnim wieku i specjaliści – oni wszyscy cenią sobie wolny styl pracy, kreatywność i brak konieczności codziennego wyjścia do pracy.

Modne zawody wśród freelancerów: handlowiec, informatyk, programista, grafik, doradca, konsultant, telemarketer, projektant, pracownik działu media, sztuka i rozrywka, finansista, szkoleniowiec, marketingowiec, agent nieruchomości, copywriter, specjalista z dowolnej branży, przedstawiciel handlowy, dziennikarz, tłumacz.

Fachowcy bez etatu stawiają na własną kreatywność, niepodporządkowywanie się klasycznym normom pracy (pobudka 6 rano, śniadanie, wyjazd do pracy, powrót i tak codziennie). Wolą własną wolność, ale i są specjalistami od punktualności, rzetelności i sumiennego wykonywania zleceń dla innych firm.

Ile zarabiają? Wszystko zależy od rodzaju pracy, ambicji i kwot, jakie potrafią wynegocjować z pracodawcami. Ci, którzy pracują w formie freelance dorywczo zarabiają od 500 – 1000 zł miesięcznie, ambitni od 1000 do 5000 zł miesięcznie, a absolutni specjaliści w swej dziedzinie nawet do… 100 000 zł miesięcznie, co wydaje się być kwotą zawrotną, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że nie mają etatu.