Oscar Pistorius stanie przed sądem za morderstwo! Lut14

Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Oscar Pistorius stanie przed sądem za morderstwo!

Oscar Pistorius stanie przed sądem za morderstwo

Oscar Pistorius to chyba najbardziej znany na świecie niepełnosprawny lekkoatleta i olimpijczyk. Dzisiaj postawiono mu zarzut morderstwa jego partnerki, modelki Reevy Steenkamp, z którą związany był od roku.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się rano, 14 lutego w Pretorii. Sąsiedzi sportowca zaniepokojeni odgłosami strzelaniny zaalarmowali policję. Po jej przybyciu na miejsce okazało się, że to Pistorius zabił, a ofiarą jest 30-letnia kobieta. Mimo reanimacji zmarła na miejscu w wyniku kilku ran postrzałowych. Wiadomo, że w chwili zdarzenia w domu biegacza nie było innych osób. Policja znalazła broń.

Natychmiast po ujawnieniu tych wstrząsających informacji w mediach pojawiły się spekulacje dotyczące przyczyn tragedii. Z jednej strony mówi się o prawdopodobnym działaniu w afekcie – sąsiedzi już wiele razy informowali policję o awanturach w domu Pistoriusa – nie wiadomo jednak, czy brała w nich udział Steenkamp. Z drugiej strony pojawia się hipoteza o fatalnej w skutkach pomyłce. Pistorius mógł wziąć swoją partnerkę za włamywacza, kiedy ta pojawiła się w jego domu, by zrobić mu walentynkową niespodziankę. Pośrednio taki przebieg zdarzeń mógłby sugerować wpis kobiety, który pojawił się wczoraj na Twitterze: „Jaką niespodziankę szykujecie na jutro dla swoich ukochanych?” Oficjalnie nie ma jeszcze żadnych komunikatów. Pewne jest, że Oscar Pistorius ma postawiony zarzut morderstwa. Został aresztowany i nie zostanie zwolniony za kaucją. Jego przesłuchanie odbędzie się jutro.

Pistorius to doskonale znany, niepełnosprawny sportowiec. Już w pierwszym roku życia przeprowadzono u niego amputację nóg. Mimo tego osiągnął sukces w biegach krótkodystansowych wykorzystując do ścigania się specjalne protezy z włókna węglowego. Występy na paraolimpiadach w barwach RPA przyniosły mu pięć złotych medali. W ubiegłym roku jako pierwszy człowiek bez obu nóg został zakwalifikowany do Letnich Igrzysk Olimpijskich.