Gwiazdka 2013: popularne prezenty dla dzieci

święty Mikołaj

Gwiazdka już wkrótce, ale wciąż jeszcze nie wszyscy rodzice mają prezenty dla swoich pociech. Niektórzy nadal zastanawiają się, co wybrać, by nie tylko podobało się dziecku, ale również było na czasie. Jeżeli wybierzemy modną zabawkę, to większa jest szansa na to, że dziecku nie znudzi się ona zbyt szybko. Skoro jakaś zabawka jest na topie, to posiada ją większa grupa dzieci, więc nasz maluch będzie miał motywację, by się nią bawić. A co w tym roku znajduje się na liście największych prezentowych marzeń naszych dzieci?

Oczywiście, wybór zabawki w ogromnej mierze zależy od wieku dziecka. Specjaliści twierdzą, że dla dzieci znajdujących się w przedziale wiekowym od kilku miesięcy do 2-3 lat świetnym pomysłem będą zabawki interaktywne. Ich popularność utrzymuje się już od kilku lat, a wynika to głównie z faktu, że nie tylko sprawiają radość brzdącom, ale również stymulują ich rozwój. Kolory i dźwięki pomagają maluchowi w poznawaniu świata i wyczulają jego zmysły na bodźce docierające z zewnątrz. Dla niemowlaków niezłym pomysłem będzie mata lub siedzisko edukacyjne. Starsze dzieci mogą otrzymać maskotki lub lalki interaktywne, czy też laptopy dostosowane do ich wieku.

Wybierając prezent dla dziecka kilkuletniego kierujmy się podobnymi kryteriami, lecz możemy przywiązać większą uwagę do tego, dla jakiej płci kierowany jest konkretny produkt. Od tego czy prawidłowo go dobierzemy, może zależeć przyjemność, jaką pociecha będzie czerpała z zabawy. Zabawki dla dzieci mających kilka lat mogą być nieco bardziej skomplikowane. Zamiast samych światełek i dźwięków, powinny pojawiać się w nich także pierwsze literki i cyferki. Im szybciej dziecko zacznie je poznawać, tym lepiej. Nawet, jeśli ich nie zapamięta, to styczność z alfabetem, czy liczbami na pewno korzystnie wpłynie na jego rozwój.

Kilkulatki uwielbiają gry edukacyjne. Mogą one mieć charakter strategiczny, logiczny lub zręcznościowy. Ważne, żeby rozwijały pod jakimkolwiek kątem. Poza tym, dzieciom mogą spodobać się zabawki pozwalające na odtwarzanie ról osób dorosłych. Zestaw narzędzi dla chłopca lub mini-kuchnia dla dziewczynki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Dla dzieci rozpoczynających szkołę ciekawymi prezentami są gry planszowe oraz komputerowe. Chociaż te drugie są modniejsze, to jednak warto uczyć pociechy, że tradycyjne gry także mogą dostarczyć wielu emocji.