Ryzykowny romans w biurze

Wielu z nas fantazjuje o romansie w pracy. Spędzamy tam sporą część życia, nic więc dziwnego, że współpracownicy są nam bliscy. Czy taka przygoda jest ekscytująca i naprawdę warto się o nią pokusić?

Sporo zależy od tego, co chcesz osiągnąć przez taki romans. Romansując z przełożonym możesz zasłużyć na awans i lepsze traktowanie. Możesz też zdobyć ważne zlecenie, które pozwoli Ci piąć się po wyższych stopniach kariery.

Warto jednak zaznaczyć, że takie romanse zwykle nie trwają zbyt długo, podobnie jak związane z nimi korzyści. Zanim więc zdecydujesz się na taki krok, zastanów się, jak wiele jesteś w stanie zaryzykować i co zrobisz, gdy dobiegnie on końca. Jeśli zaczniesz romansować w pracy, postaraj się, by wiedziało o tym, jak najmniej osób.

Plotki mogą zniweczyć Twój plan i utrudnić Ci powrót do normalności w razie niepowodzenia. Nie obędzie się też bez złośliwych komentarzy dotyczących Twojego awansu czy przyznania Ci jakiegoś ważnego zlecenia. Jeśli romansujesz z osobą, która nie jest Twoim przełożonym sprawa jest nieco prostsza.

Romans nie przyniesie Ci wprawdzie żadnych korzyści poza miło spędzonym czasem, jednak utrzymanie go będzie wymagało z Twojej strony mniej wysiłku. Być może uda Ci się nawet poznać w ten sposób swoją drugą połówkę? Zdecydowanie warto spróbować!