Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Umowa Komputronik i Lenovo

Szacowane 350 mln złotych w 5 lat ma przynieść Komputronikowi sprzedaż po podpisanej własnie umowie z firmą Lenovo! Będą niższe ceny w sklepach i lepszy dostęp do najnowszych gadżetów.

Poznański Komputronik – popularny dystrybutor sprzętu komputerowego, podpisał właśnie niezwykle korzystną umowę współpracy z Lenovo. Ta przełomowa umowa sprawiła, że akcje Komputronika natychmiast skoczyło o 5%, specjaliści wróżą wielkie pieniądze, a klientów ucieszą niższe ceny! Jak to możliwe? W ramach umowy Komputronik będzie miał dostęp do wszelkich rzeczy produkowanych przez firmę Lenovo bezpośrednio od producenta! Obniży to koszty logistyki i pośredników, dzięki czemu Komputronik będzie mógł sobie pozwolić na ich obniżenie cen.

Dzięki kontraktowi Komputronik uniezależni się od lokalnych kanałów dystrybucyjnych, zyska lepsze zaopatrzenie bezpośrednio od producentów i automatycznie zwiększy swoje zyski. Będzie mógł nabywać bardziej okazyjnie między innymi takie towary jak: kultowe już laptopy i netbooki Lenovo, komputery, serwery oraz wszelkiego rodzaju akcesoria komputerowe.

Warto wiedzieć, że Komputronik to jedyna polska firma, której udało się uzyskać taką umowę z czwartym pod względem wielkości producentem komputerów osobistych. Lenovo jest też liderem w produkcji na rynku chińskim.