W Warszawie możesz spotkać łosia na ulicy!

Dzikie zwierzęta na ulicach Warszawy! Choć jest to zaskakujący widok, to jednak okazuje się, że w stolicy coraz częściej pojawiają się spacerujące łosie i dziki. Skąd się tam biorą?

Strażnicy miejscy przyznają, że w ostatnich tygodniach odnotowują coraz więcej zgłoszeń dotyczących dzikich zwierząt przechadzających się ulicami stolicy. Najczęściej pojawiają się ona na Żoliborzu, Bielanach i Białołęce. Przyjmuje się, że wychodzą z pobliskiego rezerwatu. Mogą przychodzić z lasów lub mokradeł, by szukać jedzenia w miejskich śmietnikach. Do wędrówek zachęcają też czasem sami mieszkańcy, którym zdarza się dokarmiać nieco zdezorientowane zwierzęta. Część zwierzaków może też pojawiać się ze względu na rosnący ruch w lasach. Motocykle, quady, rowery sprawiają, że zwierzyna się płoszy i ucieka w jakiekolwiek inne miejsce.

Porą spacerów jest najczęściej poranek. Na ulicach jest jeszcze spokojnie, więc nie boją się hałasu. Jak zachować się, gdy spotkamy dzikie zwierzę? Najlepiej jest je po prostu lekceważyć. Na pewno nie należy ich przeganiać, gdyż mogą próbować się bronić i stać się agresywne. Poza tym, nigdy nie mamy pewności, czy uciekną do lasu czy może podążą w głąb miasta. W żadnym wypadku nie należy zbliżać się także do lochy. Prawdopodobnie będąc matką, za wszelką cenę będzie chciała bronić pociechy i samą siebie.