Windows 8 z nowym logo?

Windows 8 na rynku już niedługo! Wiemy też, jakie będzie jego nowe logo. Trzeba przyznać, że jest dość zaskakujące, bo nikt nie spodziewał się aż takiej zachowawczości w jego wzorze i w kolorystyce.

Pierwszy Windows pojawił się w 1985 r. Jego grafika była niezwykle prosta i składała się jedynie z białych liter przedstawionych na błękitnym tle. Jego twórcy postanowili wtedy skupić się na funkcjonalności, nie przykładając się do strony estetycznej. Pełne logo po raz pierwszy ujrzało światło dzienne w 1992 r. i było powiązane z wydaniem wersji Windows 3.1.

Był to charakterystyczny symbol przypominający powiewającą flagę z czterema kolorami i umieszczonym pod spodem, czarnym napisem. Następne wersje były regularnie ulepszane tak, by graficznie pozostawały spójne z nowoczesnymi funkcjami całego oprogramowania. Niemniej jednak logo, które pojawiło się do wersji Windows 7 spotkało się z falą krytyki.

Chociaż rzeczywiście zawierało nowe elementy wskazujące na rozwój możliwości graficznych, to jednak wyglądało bardziej kiczowato, niż którykolwiek z poprzednich wzorów. Pomimo że zachowała się koncepcja flagi, to jednak umieszczenie na niej nie powiązanych ze sobą obrazków (choinka, motylek, gwiazdki, kwiatki) nie zostało pozytywnie odebrane.

Podążając wcześniejszą drogą, tym razem producenci powinni zadbać o coś jeszcze bardziej rozwiniętego, co jednak byłoby odrobinę bardziej gustowne. Jakież było, więc zdziwienie, gdy okazało się, że Windows 8 będzie miał absolutnie minimalistyczne logo – jednokolorowy znaczek z prostym napisem o tej samej barwie na białym tle wygląda niezwykle ubogo.

Być może jest to lepsze niż nadmiar zdobień, lecz czy tego spodziewali się użytkownicy?