Najciekawsze projekty domów 2011

Portal ladnydom.pl już po raz kolejny organizuje konkurs na najładniejszy dom roku. Konkurencja jest naprawdę spora, a wszystkie domy biorące udział w konkursie z pewnością zasługują na uwagę!

Propozycja ze stycznia to dom projektu Marcina Rubika, łączący w sobie tradycję i nowoczesność. Klasyczna bryła w połączeniu z nowoczesnymi materiałami prezentuje się bardzo interesująco. Projekt Pawła Szkody z października to dowód na to, że domy na Śląsku nie muszą być smutne.

W lutym prezentowano dom dostosowany do potrzeb działki i nietypowym, wąskim kształcie. Zaprojektował go Damian Cyryl Kotwicki. Wielbicielom stylu norweskiego przypadnie z pewnością do gustu dom z marca. Zbudowano go na kanwie starych murów dzięki determinacji właścicielki i ciekawym pomysłom duetu architektów – Marka Wajznera i Moniki Grostad. Dom z maja również powstał w wyniku udanej przebudowy. Zaprojektowali go Magdalena Ignaczak i Jacek Kunca.

Dom z czerwca, projektu Janusza Kaczorka również znajduje się na tego typu trudnej do zagospodarowania posesji. Magdalena Ignaczak i Jacek Kunca musieli natomiast zmierzyć się z zaprojektowaniem domu na zboczu skarpy. Efekty ich pracy mogliśmy podziwiać w sierpniu.

Anna i Anatol Kuczyńscy podjęli się natomiast zaprojektowania domu ze starej stodoły. Projekt jest bardzo udany i zebrał wiele pochlebnych opinii w lipcu, podobnie jak projekt domu z cegły Konrada Grodzińskiego z listopada. Propozycja z kwietnia to prosty, niemal ascetyczny dom projektu trójki architektów, Marcina Rubika, Jana Gutta i Katarzyny Najberg. Richard Reid zaprojektował nowoczesny dom na obrzeżach Londynu. To propozycja na wrzesień. Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz et Associates zaprojektowała natomiast elegancki dom z grudnia.