Festiwal „Ale kino!” już wkrótce

Już 6 grudnia rusza jeden z najstarszych filmowych festiwali skierowanych do dzieci i młodzieży. Sprawdź, jakie filmy powalczą o Złote Koziołki i wyjątkową nagrodę specjalną!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” to już prawdziwa tradycja, która z każdym rokiem oferuje młodym widzom coraz większy wybór filmów. W tym roku będzie dobrą okazją do zobaczenia blisko 100 filmów dla dzieci i młodzieży, które ze względu na swój niehollywodzki charakter prawdopodobnie nigdy nie pojawią się na wielkim ekranie multipleksów.

O nagrodę główną, którą na festiwalu są tradycyjne już Złote Koziołki – powalczą m.in. takie produkcje jak „Do szpiku kości”, „Gniewny człowiek”, czy „Jak chcę gwizdać to gwiżdżę”. Nowością podczas festiwalu będzie przyznanie nagród specjalnych, tzw. Platynowe Koziołki trafią w ręce  reżysera, jakim jest Václav Vorlíček, Studia Filmów Animowanych w Poznaniu oraz w ręce twórców kultowego filmu „Magiczne drzewo”, który ostatnio wśród dzieci i młodzieży, a także na arenie międzynarodowej bił rekordy popularności.

Miłośnicy dobrych filmów dla młodzieży będą mogli je oglądać aż do 12 grudnia, a w ramach całego festiwalu skorzystać z takich możliwości jak rozmowy z twórcami, warsztaty i wiele innych. Bilety wstępu można już dostać – indywidualne 10 zł, natomiast grupowe o 2 złote taniej.