Gdzie spędzamy Wielkanoc

wielkanocne jajka

Marek52 (Flickr)

Co prawda, niewielu Polaków spędza święta poza domem, jednak z każdym rokiem wzrasta liczba tych, którzy planują na ten okres wyjazdy. Zdecydowanie częściej mają one miejsce w przypadku Wielkanocy niż Bożego Narodzenia. Święta Wielkanocne poza domem można spędzić na wiele sposobów, a początek wiosny i poprawiająca się pogoda sprawiają, że możemy w tym czasie miło spędzić czas, przeżywając wyjątkowe przygody.

Dobrym pomysłem na spędzenie Wielkanocy jest wycieczka krajoznawcza. Co prawda, pojawiają się tu ograniczenia związane z pogodą i z faktem, że nie wszystkie zabytki będą wtedy czynne, jednak z pewnością pozwoli nam to na chwilę oderwać się od codziennej rutyny i poznać okolicę. Ze względu na to, że Wielkanoc jest stosunkowo krótka, to raczej niewielu z nas zaplanuje na ten czas dalsze wojaże.

Wielkanoc można też spędzić aktywnie. W sieci pojawia się wiele ofert dla osób, które chętnie wyjadą do pensjonatów i domów wczasowych, w których główną atrakcją jest możliwość uprawiania sportu. To dobry czas na rozpoczęcie sezonu rowerowego, żeglarskiego, łyżworolkowego. A skoro już o rowerze mowa, to warto zastanowić się nad wyprawą rowerową, która nie tylko pozwoli nam spędzić przyjemnie czas, ale przy okazji umożliwi sprawdzenie aktualnej formy, która po długiej zimie mogła nieco się pogorszyć.

Jeśli tylko zaświeci odpowiednio dużo słońca, to pewnie wielu Polaków wybierze się na działki. Część osób ruszy do swoich domków letniskowych i tam zje świąteczne śniadanie w rodzinnym gronie. Są też tacy, którzy wybiorą się do ogródka, by pooddychać świeżym powietrzem i odciąć się na moment od reszty świata.

Osoby lubiące dalekie wycieczki mogą jeszcze skorzystać z ofert biur podróży. Większość z nich przygotowuje dla swoich klientów wyjazdy wielkanocne. Może właśnie to święto jest odpowiednim momentem, by odwiedzić miejsce, o którego zwiedzeniu marzymy od dawna, ale dotychczas nie mieliśmy na to czasu? W ofertach agencji turystycznych istnieją opcje krótkich wyjazdów np. zwiedzanie europejskich stolic.

Niemniej jednak, najprzyjemniejszą opcją wydaje się być spędzenie Wielkanocy w ośrodku odnowy biologicznej. W zależności od ustaleń, możemy wybrać się tam całą rodziną, bądź szukać regeneracji samotnie. Pewnym jest, że dla większości z nas jest to rozwiązanie zdecydowanie milsze, niż przeżycie Świąt w kuchni przy gotowaniu, serwowaniu i przyjmowaniu gości.