Hojni ludzie showbusinessu

Wiele osób postrzega gwiazdy ekranu jako pustych ludzi zabiegających jedynie o sławę i dobry wygląd. Tymczasem wielu z nich w rzeczywistości ma zupełnie inne oblicze!

Na przykład amerykańscy celebryci wspierają swoje dawne uczelnie. Zwykle dotacja przeznaczona jest na cel związany z branżą, w której działa dana osoba.

Za jednego z najhojniejszych darczyńców uważany jest reżyser Gwiezdnych Wojen George Lucas, który przekazał swojej uczelni małą fortunę, tuż po tym jak sam wzbogacił się na swojej najsłynniejszej produkcji. 175 milionów dolarów, który przekazał University of Southern California naprawdę robi wrażenie.

Inne gwiazdy nie są już tak hojne, jednak ich darowizny i tak wydatnie poprawiają sytuację poszczególnych uczelni. Słynny aktor Alec Baldwin przekazał okrągły milion dolarów na fundusz stypendialny New York Univesity. Inny aktor Paul Newman przekazał 10 milionów na stypendia w swojej alma mater Kenyon College. Gwiazdy często wspierają konkretne inwestycje, które mogą pomóc innym młodym osobom w rozwijaniu ich talentów.

Aktorka Jada Pinkett Smith dofinansowała budowę nowego teatru w Maryland Baltimore School of the Arts kwotą 1 miliona dolarów, zaś popularny koszykarz Carmelo Anthony wspomógł rozbudowę zaplecza sportowego w Syracuse University  kwotą 3 milionów dolarów.