Wiara w show-biznesie. Są tacy, którzy nie wstydzą się o niej mówić!

Większości z nas wydaje się, że wiara i sława nie idą w parze. Tymczasem wielu polskich celebrytów nie wstydzi się tego, że wierzy i głośno mówi o swoim wyznaniu.

Wśród „katocelebrytów”, czyli celebrytów-katolików znajduje się chociażby Tomasz Adamek. Bokser nie wstydzi się swojej wiary i często daje jej wyraz. Podobnie zachowuje się reporter telewizyjny Przemysław Babiarz, który wziął udział w akcji „Nie wstydzę się Jezusa”.

Wiara nie jest obca także kabareciarzom. Para z popularnego kabaretu Mumio, Dariusz i Jadwiga Basińscy, przyznaje, że miłość Boga jest bardzo ważna w ich życiu. W podobnym tonie wypowiada się wokalista zespołu Zakopower, Sebastian Karpiel-Bułecka. Popularny aktor Cezary Pazura oraz jego brat Radosław również głęboko wierzą. Starszy z braci rozważał nawet naukę w seminarium.

Aktorka Małgorzata Kożuchowska twierdzi, że w czasie pogrzebu Jana Pawła II Bóg dał jej wyraźny znak na swoją obecność. Tam bowiem poznała swojego przyszłego męża. Wyznania na temat wiary sprawiają, że celebryci wydają się nam bliżsi i bardziej ludzcy. Udowadniają też, że nie dla wszystkich artystów najważniejsza jest sława i rozgłos za wszelką cenę. W świecie show-biznesu nie łatwo przecież znaleźć chwilę na zadumę, refleksję i modlitwę, które stanowią niezbędny element prawdziwej wiary.