Zarobki gwiazd światowego showbusinessu

Showbusiness to nie tylko wielka sława, ale i gigantyczne pieniądze – sprawdź, kto ze światowych gwiazd show businessu zarobił najwięcej!

Konta najsłynniejszych gwiazd świata zasilane są przez sumy, które potrafią przyprawić o zawrót głowy każdego przeciętnego obywatela. Tysiące, miliony i setki milionów w różnej walucie – o ranking najlepiej zarabiających gwiazd showbusinessu pokusił się amerykański magazyn „Forbes”. Według jego wnikliwych statystyk, zdecydowaną królową wśród najlepiej zarabiających na świecie jest Oprah Winfrey, znana z kontrowersyjnych, ale i niezwykle chętnie oglądanych programów telewizyjnych: to ona zarobiła w 2009 roku aż 315 mln dolarów, co wysunęło ją na niekwestionowane pierwsze miejsce wśród bogatych tego świata.

Dzięki „Avatarowi” i poprzednim filmom, na drugie miejsce z kwotą 210 mln dolarów wskoczył James Cameron – reżyser, który z rozmachem i niebagatelnym podejściem realizuje każdy z filmów, którego produkcji się podejmuje. Kolejni na liście to Steven Spielberg i George Lucas, którzy jednak ze swoimi 100 i 95 milionami dolarów plasują się znacznie dalej na rankingowej liście „Forbesa”. Przybliżoną sumę zarobił także Tiger Woods (golfista znany zwłaszcza ze swych licznych romansów, które jeszcze niedawno bulwersowały cały świat i o mały włos nie doprowadziły go do ruiny). Na liście rankingowej znaleźli się tez kultowi wokaliści: Beyonce (87 mln USD), Britney Spears (64 mln USD), Lady GaGa (62 mln USD).