Jak skutecznie skrócić sobie życie?

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o tym, jak żyć i co należy jeść, by utrzymać dobrą kondycję na dłużej. Wciąż jednak brakuje źródeł przedstawiających listy produktów i nawyków szkodliwych.

Do tej grupy produktów zaliczymy z pewnością wszelkie używki, a więc palenie papierosów, czy picie alkoholu.  Problem może stanowić także regularne przyjmowanie tabletek przeciwbólowych i leków nasennych, które bardzo osłabiają nasz organizm.

Jeśli chodzi o naszą dietę, zwykle nie dbamy o spożywanie zbilansowanych posiłków. Jemy zbyt mało warzyw, zbyt często pijemy gazowane napoje, zastępujemy normalne posiłki daniami typu fast-food. Wielu z nas regularnie rezygnuje też ze śniadań, a to kolejny poważny błąd.

Dużą rolę w skracaniu naszego życia odgrywa też wszechobecny stres. Ludzie, którzy zmagają się z poważnymi długami żyją krócej od osób bez problemów finansowych. Bardzo często nie umiemy się też porządnie relaksować. Myślimy o swoich problemach, zamartwiając się ustawicznie, zamiast poszukiwać wyjścia z trudnej sytuacji.

Nawyki z przeszłości także rzutują na długość naszego życia. Żyjemy krócej, jeśli w przeszłości nadużywaliśmy alkoholu, paliliśmy marihuanę albo byliśmy wystawieni na wpływ różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jeśli często ulegasz poparzeniom słonecznym, Twoje życie również ulegnie skróceniu…