Jak wybrać obrazy do biura, by nie wyjść na ignoranta?

Dekoracje biurowe nie są obowiązkowym wyposażeniem siedziby firmy. Mimo tego, na pewno świadczą o dobrym guście właściciela i mogą zadbać o wspaniałą atmosferę w pracy. Jak je dobierać?

Meblowanie biura prawie zawsze opiera się głównie na dbałości o jego funkcjonalność. Znacznie rzadziej myślimy o tym, by wyglądało ono efektownie. Mimo tego, nie tylko estetyczne i wygodne meble, ale też ciekawe dodatki mogą decydować o klimacie firmy. Dobry nastrój uzyskany, dzięki dekoracjom może udzielać się pracownikom, a przy okazji również klientom lub kontrahentom. Sprawi, że wizerunek firmy będzie bardziej wiarygodny.

Jednak, żeby skomponować naprawdę atrakcyjny wystrój biura, musimy dowiedzieć się, jakie obrazy będą do niego najlepsze. Przede wszystkim, musimy tu zwrócić uwagę na stylistykę mebli i starać się dobrać malowidła o podobnej charakterystyce. Należy przy tym zwrócić uwagę na dopasowanie kolorystyczne. Oczywiście, dopuszczalne są kontrasty, lecz powinny one być solidnie przemyślane, by nie dawały wrażenia kiczu.

Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na motyw obrazu. Starajmy się wybierać uniwersalną tematykę lub taką, która w pewien sposób odzwierciedli charakter firmy. Jeśli chodzi o nurty malarskie pasujące do biur, to z pewnością będzie to klasyka i modernizm. Mile widziane są abstrakcje. Jak przyznaje wielu pracowników, abstrakcjonizm zmusza do myślenia, co przekłada się na zwiększoną kreatywność podczas pracy. Dobór kolorów będzie natomiast odpowiadał za samopoczucie kadry.

Żywe barwy lub wyraźne kontrasty pobudzą do działania. Stonowane, spokojne obrazy mogą nieco przytłaczać pracowników, skłaniając bardziej do relaksu niż wysiłku umysłowego.