Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Jak założyć firmę z pomocą dotacji unijnych?

Odkąd dotacje unijne na założenie własnej firmy pojawiły się w Polsce – chętni  ustawiają się w kolejce. Własna firma to jest to! W kilku województwach ruszyły nowe projekty…

Salon masażu, firma reklamowa, nowe produkcja oparta o technologiczną nowinkę albo portal internetowy z prawdziwego zdarzenia? Dziś dotację unijną można dostać w zasadzie na każdy dobry i rzetelnie opracowany pomysł. A tych Polakom nie brakuje!

W ciągu kilku ostatnich lat powstały setki nowych firm, które nie pojawiłyby się na rynku gdyby nie pomoc funduszy europejskich.

Na Mazowszu i w województwie łódzkim ruszyły już kolejne projekty szkoleniowe dla tych, którzy przymierzają się do otworzenia własnej firmy ze środków unijnych. Firma Assesor Ewaluacja i Rozwój przeszkoli 50 osób, z których 22 mają szansę na dofinansowanie swoich biznesowych projektów – do 40 tysięcy złotych. Polskie Książki Telefoniczne przeprowadzą konkurs na najciekawsze biznesplany, a autorzy 2 najciekawszych idei otrzymają od pkt.pl własną stronę www.

Łódzkie rozpoczęło rekrutację do projektów unijnych na najnowszych zasadach. Aż 13 pośredników w udzielaniu dotacji będzie przyznawało je przedsiębiorcom. I choć pula jest mniejsza – jedna osoba max 20 000 zł, to chętni już są i w najbliższych dniach z pewnością będzie ich więcej.