Podróbki made in China

O słynnych chińskich podróbkach można pisać legendy. Podrabia się tam odzież, płyty CD, komputery… W ostatnim czasie Chińczycy przeszli jednak samych siebie i podrobili cały sklep marki Apple!

Dwupoziomowy sklep ulokowany w Kinming, jednym z większych chińskich miast, do złudzenia przypomina autoryzowany punkt sprzedaży marki Apple. Właściciele sklepu zadbali nawet o najdrobniejsze detale. Odwzorowano wystrój prawdziwego sklepu Apple, materiały promocyjne marki oraz stosowane przez nią sposoby ekspozycji. Pracownicy, ubrani w koszulki z charakterystycznym logo twierdzą, że pracują w punkcie sprzedaży Apple. Utworzono nawet punkt szkoleniowy dla klientów, identyczny jak w markowych salonach. Niczego nieświadomi kupujący, aż do momentu zakupu, są przekonani, że kupują w prawdziwym sklepie tej firmy.

Nie wiadomo, czy produkty oferowane w sklepie są oryginalne, czy też podrobiono je równie sprytnie jak cały sklep. Klienci kupując w nim oczekują najwyższej jakości produktów, nie mamy jednak pewności, czy za cenę oryginalnych artykułów nie kupują podróbek lub też artykułów wybrakowanych.

Cała sprawa wyszła na jaw dzięki blogowi BirdAbroad. To w tym miejscu po raz pierwszy opublikowano zdjęcia podrobionego sklepu, wraz z opisem jego pracowników, wyposażenia i lokalizacji.